ИКС: ПРЕДУЗЕЋЕМО СВЕ ПОТРЕБНЕ КОРАКЕ У ЦИЉУ УТВРЂИВАЊА ОДГОВОРНОСТИ УЧЕСНИКА ДОГАЂАЈА УРУШАВАЊА ЗГРАДЕ НА ВРАЧАРУ

Inženjerska komora Srbije pre svega iskazuje duboko saosećanje povodom nemilog događaja, urušavanja zgrade u Vidovdanskoj ulici na beogradskom Vračaru.

Komora kao kuća svih inženjera insistira na poštovanju propisa, zakona, kao i pravila dobrog, poštenog i pravičnog profesionalnog ponašanja svojih članova.

U tom duhu, podsećamo javnost da Sud časti Inženjerske komore Srbije utvrđuje povrede etičkih normi i profesionalnih standarda i normativa svojih članova.

U skladu sa navedenim i uz poštovanje pretpostavke nevinosti, Inženjerska komora Srbije preduzeće sve potrebne korake u cilju utvrđivanja odgovornosti učesnika ovog događaja, ukoliko se utvrdi da je postupanje članova Komore bilo protivno profesionalnim pravima i dužnostima i etičkim normama ponašanja.

Inženjerska komora Srbije