XВ НАУЧНО-СТРУЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА "КЛИМАТСКЕ ПРОМЕНЕ И УРБАНИЗАЦИЈА"

Udruženje inženjera Beograda, u suorganizaciji sa Inženjerskom akademijom Srbije i Savezom inženjera i tehničara Srbije, a pod pokroviteljstvom Inženjerske komore Srbije i Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, organizuje XV naučno-stručnu konferenciju sa međunarodnim učešćem  „Klimatske promene u urbanizacija“.

Konferencija će se održati 26. maja 2023. godine u Beogradu, u sali Doma inženjera „Nikola Tesla“, Kneza Miloša 9/III

Kroz obradu tema vezanih za propise, izradu i sprovođenje planova, aspekte zaštite prostora i životne sredine, davanje konkretnih predloga i posvećivanje pažnje mladim istraživačima, konferencija treba da doprinese da urbani razvoj pronađe održiva rešenja za neprekidan rast stanovništva u urbanim sredinama i rešavanje klimatskih problema.

Detaljnije informacije možete pogledati ovde.