СВЕЧАНО ОТВОРЕНА 19. ЛЕТЊА ШКОЛА УРБАНИЗМА И ОДРЖИВОГ РАЗВОЈА

Skup 19. Letnja škola urbanizma i održivog razvoja svečano je otvoren 18. maja 2023. godine u Vrnjačkoj Banji. Ovom prilikom učesnicima se obratila predsednica Inženjerske komore Srbije, Marica Mijajlović, koja je tom prilikom istakla značaj posvećivanja pažnje ruralnim sredinama kao osnove za sprovođenje mnogih planova u cilju razvoja zemlje i sa ekonomskog i sa društvenog aspekta i saglasila se da je neophodno da inženjeri svih struka daju svoj doprinos u rešavanju pitanja bezbednosti u gradnji, kao i pitanje primene obnovljivih izvora energije u svim oblastima planiranja i izgradnje.

Skup organizuju Udruženje urbanista Srbije i Republički geodetski zavod, uz podršku Inženjerske komore Srbije i pod pokroviteljstvom Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i  Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija i traje do 20. maja 2023. godine.

Teme skupa možete pogledati ovde.

"" ""