СТРУЧНИ СКУП "УРБАНИЗАМ У ВОЈВОДИНИ - НЕКАД И САД"

Udruženje urbanista Srbije, u suorganizaciji sa Inženjerskom komorom Srbije - Većem Matične sekcije inženjera ostalih tehničkih struka Regionalnog centra Novi Sad, organizuje stručni skup „Urbanizam u Vojvodini - nekad i sad“. Skup će se održati u Galeriji Macut (prvi sprat) i konferencijskoj sali Sportsko poslovnog centra Vojvodina, ul. Sutjeska br. 2 Novi Sad, u četvrtak, 22. decembra 2022. godine u 13 časova.

U okviru stručnog skupa biće otvoren deo premijerne postavke 31. Međunarodnog salona urbanizma, Čačak 2022  (nagrađeni radovi i radovi iz Vojvodine).

Svi zainteresovani izložbu će moći da posete od 22. do 26.12.2022. godine.

Pozivaju se članovi Komore i ostala stručna javnost da uzmu učešće u radu stručnog skupa i posete izložbu.

PROGRAM:

13:00  Svečano otvaranje  stručnog  skupa: „Urbanizam u Vojvodini - nekad i sad“
            Pozdravne reči

• Dušan Miladinović, dipl. inž. arh., direktor JP „Urbanizam“ Zavod za  urbanizam  Novi Sad ili Biljana  Vrbaški, dipl. inž. arh., zamenik direktora;
  • dr Aleksandar  Jevtić, dipl. građ. inž., predsednik  Udruženja  urbanista Srbije;
  • Slavica  Ferenc, dipl. inž. arh., predsednica Saveta 31. Međunarodnog salona urbanizma.

13:30 Okrugli  sto:  "Urbanizam u Vojvodini - nekad i sad" (konferencijska sala)

• Uvodničari:    Vesna  Prosenica, dipl. inž. arh.
                        Jelena Rovčanin, dipl. inž. pejz. arh.

• Moderator:     dr  Aleksandar  Jevtić, dipl. građ. inž.

15:00  Diskusija/Koktel