Састанак чланова Скупштине Инжењерске коморе Србије, са подручја Регионалног центра Ниш, са представником Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Управном одбору ИКС, доц. др Радојком Обрадовићем дипл.грађ.инж.

Dan uoči Preobraženja u Nišu je održan sastanak članova Skupštine Inženjerske komore Srbije (IKS) sa područja Regionalnog centra Niš sa članom Upravnog odbora  IKS dr Radojkom Obradovićem.

Sastanak je organizovan u cilju što kvalitetnije pripreme nastavka sednice Skupštine IKS, zakazane za 9. septembar. Sastankom je predsedavao koordinator i član Skupštine Boban Ilić. I pored sezone godišnjih odmora, sastanku je prisustvovalo 9 od 13 članova Skupštine IKS sa ovog područja.

U diskusiji se govorilo o različitim problemima koje je u svom funkcionisanju imala IKS od osnivanja 2003. godine, pa do danas. Istaknuto je da su problemi više puta narasli do te mere da su iz različitih razloga  rezultirali smenama predsednika i svih organa IKS.

Govorilo se o položaju članova IKS, o očekivanjima u narednom periodu, principima regionalnog organizovanja, neophodnosti decentralizacije, novim modelima organizovanja IKS, nagomilavanju funkcija, predugim mandatima, neprimereno visokim nadoknadama, visini članarine i brojnim drugim pitanjima značajnim za položaj struke i inženjera u Republici Srbiji.

Članovi Skupštine IKS koji su prisustvovali sastanku izrazili su zadovoljstvo predlozima za rešavanje problema o kojima se razgovaralo i posebno su pozdravili spremnost Radojka Obradovića da prihvati kandidaturu za Predsednika Inženjerske komore Srbije.

Boban Ilić, dipl. inž.
Koordinator Regionalnih odbora podsekcija