Предлог Закона о изменама и допунама Закона о планирању и изградњи ушао у скупштинску процедуру РС

Kako se predlogom ovog zakona menja status Komore i ukida njena nezavisnost kao strukovnog udruženja, veliki broj strukovnih organizacija je dao podršku nastojanjima Komore za očuvanje nezavisnosti struke.

Pismo podrške Saveza građevinskih inženjera Srbije mozete pogledati ovde.

Pismo podrške Udruženja likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije mozete pogledati ovde.

Pismo podrške Udruženja urbanista Srbije mozete pogledati ovde.

Pismo podrške Stomatološke komore Srbije, Lekarske komore Srbije, Farmaceutske komore Srbije, Komore Biohemičara Srbije i Komore medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbije možete pogledati ovde.

Pismo podrške Udruženja Inženjera Beograda možete pogledati ovde.

Odziv članova Inženjerske komore Srbije na Peticiju u vezi Predloga zakona o izmenama i dopunama ZPI je izuzetan i ovom prilikom se zahvaljujemo svima na velikoj podršci.

Model Peticije možete pogledati ovde.

Takođe, veliki broj članova Komore je dostavio mišljenja i stavove po pitanju izmena zakona.

Zbog obimnog materijala, izdvajamo deo pisama članova Komore koja mozete pogledati ovde.