КОНФЕРЕНЦИЈА "ЧЕТВРТА ИНДУСТРИЈСКА РЕВОЛУЦИЈА У ПОЉОПРИВРЕДИ"

""Savez inženjera i tehničara Srbije, u suorganizaciji sa Inženjerskom akademijom Srbije i Savezom poljoprivrednih inženjera i tehničara Srbije i uz podršku Inženjerske komore Srbije, organizuje naučnu konferenciju pod nazivom „Četvrta industrijska revolucija u poljoprivredi”.

Konferencija će se održati 23. decembra 2022. godine u Domu inženjera „Nikola Tesla“, Beograd, sa početkom u 11 časova.

Cilj konferencije je davanje odgovora na izazove nametnute klimatskim, ekonomskim i društvenim faktorima, a poljoprivreda 4.0 predstavlja prekretnicu u načinu proizvodnje hrane, kao i održivost proizvodnih sistema u poljoprivredi. Neophodne su investicije u razvoj, inovacije i nove tehnologije u oblasti poljoprivrede, koja treba da bude spoj najnovijih tehnoloških dostignuća, čime se značajno povećava proizvodnja, uz nezanemarljivu uštedu lepeze resursa iz lanca proizvodnje hrane.

Program i poziv na konferenciju možete preuzeti ovde.

Prijavu za učešće na konferenciji možete preuzeti ovde.