Инжењерска комора Србије учествовала у раду Конференције на тему"Тхе wаy форwард фор тхе Еуроцодес имплементатион ин тхе Балканс" (У сусрет имплементацији Еурокодова на Балкану)

U organizaciji Evropske komisije - Direkcije za prostor, Jedinice za bezbednost i sigurnost zgrada, u Albaniji (Tirana) u periodu od 10.-11.Oktobra 2018. održana je Konferencija pod nazivom  "The way forward for the Eurocodes implementation in the Balkans" - U susret implementaciji Eurokodova na Balkanu".

Inženjerska komora Srbije je po pozivu Evropske komisije, zajedno sa Građevinskim fakultetom u Beogradu i Institutom za standardizaciju, uzela učešće u radu ove Konferencije. Predavanja na temu implementacije eurokodova održali su vodeći stručnjaci iz ove oblasti, iz većine evropskih zemalja.

Prof. dr Dragoslav Šumarac dipl.građ.inž. je ispred Evropskog saveta inženjerskih komora - European Council of Enginers Chambers (ECEC) i Inženjerske komore Srbije, održao veoma zapaženo predavanje sa prezentacijom, na temu "Expectations from implementation of the eurocodes in the national regulatory system, required exibility etc - Očekivanja od implementacije eurokodova u nacionalnom regulatornom sistemu, potrebna fleksibilnost i ostalo".

""         ""