Глигор Обреновић, дипл. грађ. инж. изабран за председника Скуп&сцарон;тине Инжењерске коморе Србије и проф. др Маја Тодоровић, дипл. ма&сцарон;. инж. изабрана за потпредседника Скуп&сцарон;тине Инжењерске коморе Србије

U nedelju, 18. novembra 2016. godine, održana je Prva (konstitutivna) sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije Četvrtog saziva u sedištu Inženjerske komore Srbije u Beogradu. Na izborima za članove Skupštine koji su sprovedeni u periodu od septembra do novembra 2016. godine, članovi Komore izabrali su novih 120 članova. Na sednici je je potvrđen mandat 119 članova Skupštine, a 111 je prisustvovalo istoj. Gligor Obrenović, dipl. građ. inž. izabran je za predsednika Skupštine Inženjerske komore Srbije i prof. dr Maja Todorović, dipl. maš. inž. izabrana je za potpredsednika Skupštine Inženjerske komore Srbije. Za sekretara Skupštine imenovana je Ana Ždero, dipl. pravnik, stručni saradnik za pravne poslove.

Prof. dr Milisav Damnjanović, predsednik Inženjerske komore Srbije i predsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije uputio je pismo Predragu Mihailoviću, glavnom i odgovornom uredniku dnevnih novina "Blic", a povodom članka objavljenog u Blicu 19. decembra 2016. godine. Pismo možete preuzeti ovde

""

Pored članova Skupštine sednici su prisustvovali prof. dr Milisav Damnjanović, predsednik Inženjerske komore Srbije i predsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, Latinka Obradović, potpredsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, prof. dr Vlastimir Radonjanin, dipl. građ. inž., predsednik Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije, članovi Upravnog i Nadzornog odbora Komore, predstavnici Suda časti, direktori firmi i preduzeća i ostali uvaženi gosti.

Dr Radojko Obradović, član Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije imenovan od strane Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i prof. dr Milisav Damnjanović, predsednik Inženjerske komore Srbije i predsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije čestitali su novoizabranim članovima Skupštine i poželeli puno sreće i uspeha u daljem radu.

Sednicom je predsedavao predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, a u nastavku sednice nakon izbora za predsednika Skupštine predsedavao je Gligor Obrenović.

Inženjerska komora Srbije izdala je saopštenje za medije povodom održane Prve (konstitutivne) sednice Skupštine, a koje možete preuzeti ovde

Slike sa Prve (konstitutivne) sednice Skupštine Inženjerske Komore Srbije možete pogledati ovde